O nas

Serwis "Podatki" dedykowany jest wszystkim podatnikom, a w szczególności osobom zawodowo zajmującym się rozliczaniem podatków i doradztwem podatkowym.

W Serwisie codziennie prezentujemy informacje dotyczące obowiązujących regulacji z zakresu prawa podatkowego oraz analizy najbardziej zawiłych zagadnień. Opisując wszystkie najważniejsze zmiany w przepisach podatkowych, już od początku procesu legislacyjnego, staramy się przedstawić naszym Czytelnikom skutki tych zmian w ich codziennej aktywności.

Chcemy aby Serwis, który kierujemy do Państwa stanowił niezbędną pomoc nie tylko w zrozumieniu, ale także w praktycznym stosowaniu skomplikowanych i niejednoznacznych przepisów podatkowych. W tym celu omawiamy najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych w sprawach podatkowych i interpretacje wydawane przez organy administracji skarbowej, przedstawiamy opinie ekspertów i ich odpowiedzi na pytania z zakresu podatków i rachunkowości.

Serwis zawiera ponadto bazę narzędzi, które ułatwiąją rozliczanie podatków - wskaźniki i stawki podatkowe, kalkulatory, klasyfikacje, terminarz, wzory formularzy podatkowych i dane teleadresowe urzędów administracji skarbowej.

Na stronach Serwisu zamieszczamy informacje o szkoleniach i konferencjach z zakresu podatków, które pomagają zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne w tej dziedzinie. Prezentujemy także bogatą ofertę publikacji Wolters Kluwer Polska poświęconych problematyce podatkowej.

Zapraszam do częstych odwiedzin na naszej stronie

Krzysztof Koślicki

Redaktor prowadzący

Logo ABC

Praktycznie rzecz biorąc

Publikacje ABC są profilowane pod kątem poszczególnych grup zawodowych i podnoszą efektywność ich codziennych działań biznesowych. Użytkownicy produktów marki ABC korzystają z narzędzi oraz informacji skupionych na praktyce i opisujących konkretne metody postępowania. Wszystko jest na bieżąco aktualizowane i uzupełniane przykładami, dającymi pewność wyboru rekomendowanych rozwiązań.