Strona główna » Wiedza » Aktualności » Prof. Adam Mariański nowym przewodniczącym KRDP

Prof. Adam Mariański nowym przewodniczącym KRDP

14.01.18

V Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych zakończył obrady. Punktem kulminacyjnym spotkania były wybory nowego przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

articleImage: Prof. Adam Mariański nowym przewodniczącym KRDP fot. Thinkstock

Został nim prof. dr hab. Adam Mariański. Nowo wybrany przewodniczący jest doradcą podatkowym i adwokatem, profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego oraz partnerem zarządzającym w Mariański Group.

Specjalizuje się w sukcesji podatkowej, podatkach dochodowych, kontrolach i postępowaniu podatkowym oraz w ochronie praw jednostki w prawie podatkowym i planowaniu podatkowym.

Ministerstwo Finansów będzie współpracować z doradcami >>

Po ogłoszeniu wyniku wyborów prof. Mariański zaznaczył, że tajemnica zawodowa jest podstawowym elementem zawodów zaufania publicznego. Zwrócił uwagę, że jej uchylenie, bądź jakakolwiek w nią ingerencja, byłoby istotnym zmniejszeniem roli doradcy podatkowego jako osoby wykonującej zawód zaufania publicznego. Dlatego Krajowa Rada Doradców Podatkowych przyjęła w tym zakresie uchwałę, że obowiązek raportowania tzw. schematów podatkowych nie powinien ciążyć na doradcy podatkowym. Dodał, że nie ma zgody na uchylenie tajemnicy zawodowej zarówno dla doradców podatkowych, jak i innych zawodów zaufania publicznego.

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE