Strona główna » Doradca Podatkowy » Moja kancelaria » Mowa ciała – 7 wskazówek pomocnych przy pierwszym spotkaniu (II)

Mowa ciała – 7 wskazówek pomocnych przy pierwszym spotkaniu (II)

16.08.17

 

Dla niektórych z nas pierwsze spotkanie z nową osobą to duży stres, dla innych ekscytujące doświadczenie. W życiu prywatnym i w pracy ciągle poznajemy nowych ludzi. Jak wiadomo mowa ciała ma ogromne znaczenie w komunikacji, warto zatem wiedzieć, jak z niej świadomie korzystać i wywrzeć na innych dobre wrażenie.

articleImage: Mowa ciała – 7 wskazówek pomocnych przy pierwszym spotkaniu (II) fot. Thinkstock

Kontynuujemy tematykę rozpoczętą w pierwszej części artykułu i przedstawiamy kolejne trzy wskazówki jak korzystać z reguł mowy ciała, by zrobić dobre wrażenie.

Zobacz: Mowa ciała – 7 wskazówek pomocnych przy pierwszym spotkaniu (I) >>

1. Kontakt wzrokowy. O znaczeniu utrzymywania kontaktu wzrokowego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Patrząc rozmówcy prosto w oczy jesteśmy bardziej wiarygodni, przekonujący i otwarci, zaangażowani, a to znacznie ułatwia komunikację. Poza tym oczy przekazują wiele niewerbalnych, a bardzo istotnych sygnałów. Nie bez powodu mówi się, że są zwierciadłem duszy i że nie kłamią.

2. Gestykulacja. Tu, podobnie jak w przypadku dotyku, należy zachować umiar. Gestykulacja może wzmocnić, uatrakcyjnić i zdynamizować przekaz słowny. Jeśli jednak jest nadmierna lub niewłaściwe dopasowana do tego co mówimy – wymuszona lub sztuczna – może zniechęcić. W podręcznikach o mowie ciała jest opisanych wiele gestów, które mają określone znaczenie – warto się z nimi zapoznać.

3. Opanowanie. Spokojne zachowanie i harmonijne ruchy to ważny składnik pierwszego wrażenia. Podobnie jak utrzymywanie kontaktu wzrokowego i otwarta postawa świadczy o zrównoważeniu i wiarygodności. Oczywiście nie chodzi o to, by stać przez całą rozmową całkiem nieruchomo, ale o to, by unikać niepotrzebnych ruchów, drgań, gestów, stukania palcami w blat stołu, poruszania nogą, zaciskania dłoni itp.

Warto wypróbować przynajmniej część z tych wskazówek podczas w kontaktu z nowo poznaną osobą i sprawdzić w praktyce czy się sprawdzają. Zanim wypróbujesz je na ważnym spotkaniu, przetestuj podczas kontaktów z rodziną i znajomymi. Jeśli okażą się pomocne z czasem staną się nawykiem i naturalnym elementem Twojego zachowania.

Źródło: 7 Body-Language Hacks to Try When Meeting New People, Jayson Demers, www.entrepreneur.com

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE