Strona główna » Doradca Podatkowy » Moja kancelaria » Blog firmowy – jak uniknąć 4 najczęściej popełnianych błędów?

Blog firmowy – jak uniknąć 4 najczęściej popełnianych błędów?

07.09.17


Decydując się na założenie przez kancelarię podatkową lub biuro rachunkowe firmowego lub eksperckiego bloga warto wiedzieć, jakie błędy popełniają początkujący blogerzy.

articleImage: Blog firmowy – jak uniknąć 4 najczęściej popełnianych błędów? fot. Thinkstock

Treść bloga nieodpowiadająca oczekiwaniom grupy docelowej

Najważniejszym wyzwaniem (podobnie jak przy prowadzeniu firmy) jest to, by trafić do właściwej grupy docelowej – w przypadku bloga – do osób, które mogą być zainteresowane tematyką poruszaną we wpisach. Chodzi więc o to, by poznać i zrozumieć oczekiwania czytelników, a następnie – za pośrednictwem wpisów – wyjść im naprzeciw.

Oto pytania, jakie warto sobie zadać:
•    Czy na swoim blogu oferujesz czytelnikom coś, czego nie daje im konkurencja? Co to jest? Jakich wartości dostarczasz?
•    Co odróżnia Twój blog od konkurencji? Dlaczego klient miałby stać się czytelnikiem właśnie Twoich wpisów?
•    Czy tematyka Twojego bloga wiąże się z ofertą Twojej firmy?

W przypadku usług profesjonalnych wysoką skuteczność bloga zapewnia poruszanie tematów niszowych – wskazywanie rozwiązań problemów, z którymi przy prowadzeniu firmy zetknęli się przedsiębiorcy.

Nieczytelne wpisy

Czytelnik najczęściej trafia na firmowy blog wpisując do wyszukiwarki określone zapytanie lub problem, a więc szuka konkretnych informacji i chce je znaleźć w możliwie najkrótszym czasie.

Zadaniem blogera jest więc tak sformułować tekst, aby dostarczyć klarownych, zrozumiałych i zwięzłych odpowiedzi. Należy zadbać o jasny i jednoznaczny tytuł bloga, który wskaże, czego dotyczą zamieszczane w nim wpisy.

Ważny jest też tytuł każdego wpisu i tzw. zajawka, czyli wprowadzenie do tekstu. Śródtytuły i podział na akapity ułatwi szybką orientację, czy w tekście znajduje się odpowiedź na stawiane pytanie.

Warto zadbać o stronę graficzną – odpowiednio dobrane obrazy uatrakcyjniają wpisy na blogu.

Lekceważenie SEO

Samo stworzenie bloga i nawet regularne dodawanie wpisów nie wystarczy, by zyskać czytelników. Konieczne jest przyciągnięcie ich poprzez zdefiniowanie kluczowych słów i fraz, które dostarczą wyszukiwarkom internetowym wiedzy o istnieniu bloga i tematyce, jaką porusza.

Brak wytrwałości i konsekwencji

Regularne dodawanie treści to kluczowy warunek skutecznego blogowania. Sporadyczne dodawanie wpisów na blogu to hobby, natomiast regularność i długofalowa strategia, zgodnie z którą blogujemy, powoduje, że ta forma komunikacji staje się ważną częścią działań marketingowych.

Prowadzisz własne biuro rachunkowe lub kancelarię podatkową? Koniecznie przeczytaj publikację, która zawiera wskazówki, jak skutecznie i zgodnie z prawem promować swoje usługi z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi (budowanie relacji z klientem, public relations, reklama) oraz instrumentów, jakich dostarcza Internet: Promocja kancelarii doradztwa podatkowego i biura rachunkowego, Joanna Polańska-Solarz

Źródło: Olivia Ryan, The Most Common Mistakes Beginner Bloggers Make and How to Avoid Them, spinsucks.com.


 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Własne
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE