Strona główna » Wiedza » Eksperci o podatkach » Wytyczne ws VAT pozwolą na lepsze wykorzystanie uczelnianej infrastruktury

Wytyczne ws VAT pozwolą na lepsze wykorzystanie uczelnianej infrastruktury

07.09.17

Ministrowie nauki i finansów wydali wytyczne w sprawie komercyjnego wykorzystania infrastruktury badawczej dofinansowanej ze środków polityki spójności w latach 2007-2013. To stwarza szanse, że uczelnie oraz inne jednostki badawcze, które nabyły dofinansowaną infrastrukturę zaczną z niej korzystać także w celach komercyjnych – twierdzi radca prawny Kamil Ciesiński.

articleImage: Wytyczne ws VAT pozwolą na lepsze wykorzystanie uczelnianej infrastruktury fot. Thinkstock

Jak pisze na swoim blogu, komercyjne wykorzystanie infrastruktury badawczej to temat bumerang. Pojawiał się już wielokrotnie i wydawał się już dobrze „przerobiony”. A jednak znów wraca, standardowo w towarzystwie fraz takich jak pomoc publiczna i podatek VAT.
Tym razem stanowisko w sprawie zajęli wspólnie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Minister Rozwoju i Finansów. Ministrowie wydali w tej sprawie pismo, stanowiące podsumowanie dotychczasowych analiz problemu komercyjnego wykorzystania infrastruktury badawczej dofinansowanej ze środków polityki spójności w latach 2007-2013.

Ministrowie opublikowali rekomendacje zawierające zestaw wytycznych oraz procedur niezbędnych do prawidłowego skorzystania z możliwości gospodarczego wykorzystania takiej infrastruktury badawczej. Więcej>>
 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE