Strona główna » Wiedza » Aktualności » UE: Doradcy podatkowi mają donosić na swoich klientów

UE: Doradcy podatkowi mają donosić na swoich klientów

13.03.18

Doradcy podatkowi i firmy konsultingowe w UE, które pomagają swoim klientom w optymalizowaniu podatków, będą narażeni na grzywny, jeśli nie poinformują o tym organów podatkowych – wynika z wtorkowych uzgodnień Rady UE.

articleImage: UE: Doradcy podatkowi mają donosić na swoich klientów Promocja

Przyjęte regulacje mają służyć m.in. w walce z unikaniem opodatkowania i przenoszeniem dochodów do krajów, gdzie obowiązują niższe stawki podatkowe. Hartwig Loeger, minister finansów Austrii, mówił w Brukseli, że dyrektywa jest bardzo ważna. Jego zdaniem to adekwatna odpowiedź na Bahama i Paradise Papers. Zakłada się, że państwa unijne będą musiały wdrożyć jej przepisy do końca 2018 roku. Zgłaszanie schematów opodatkowania ma być natomiast obowiązkowe od początku lipca 2020 r. Kraje UE będą obowiązkowo musiały wymieniać informacje w tej sprawie co trzy miesiące.

Ministerstwo Finansów również od jakiegoś czasu pracuje nad zmianami dotyczącymi zawodu doradców podatkowych. Być może będą musieli oni zgłaszać organom podatkowym, z jakich rozwiązań optymalizacyjnych korzystają ich klienci. Pisaliśmy o tym tutaj. >>
 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE