Czerwińska od czerwca 2017 r. była podsekretarzem stanu w MF. Jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, pracownikiem wydziału zarządzania, katedry systemów finansowych gospodarki.

Minister finansów: jestem otwarta na argumenty, propozycje oraz krytykę>>
 
Życiorys zawodowy
Od grudnia 2015 do czerwca 2017 roku pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, gdzie odpowiadała za obszary kluczowe: opracowanie i wdrożenie nowego mechanizmu algorytmicznego podziału dotacji budżetowej dla uczelni publicznych, poprawę efektywności wydatkowania środków, odbiurokratyzowanie raportowania oraz wdrożenie rozwiązań projakościowych w mechanizmach finansowania uczelni wyższych, a także planowanie i realizacja budżetu, wykonywanie zadań dysponenta części budżetowych całego sektora nauki i szkolnictwa wyższego, jak również sprawowała nadzór nad obszarem kontroli i audytu w jednostkach podległych i nadzorowanych.

Ma bogate doświadczenie zarówno akademickie, jak i zawodowe związane z rynkiem finansowym. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych, a także analiz i ekspertyz z zakresu zarządzania finansami i ryzykiem instytucji finansowych (w szczególności ubezpieczeniowych) oraz społecznie odpowiedzialnego inwestowania. Jest współautorką podręczników w zakresie: makroekonomii, ubezpieczeń oraz zarzadzania inwestycjami.

Zadania dla nowego ministra
Jerzy Martini, doradca podatkowy, partner w Martini i Wspólnicy, wśród najważniejszych zadań dla nowego ministra finansów wymienia analizę działalności Krajowej Administracji Skarbowej i poprawę efektywności poboru podatków. Ekspert podkreśla, że w Polsce koszty związane z pobieraniem danin są jednymi z najwyższych w Europie. Minister Finansów powinien zatem skupić się na tych podatkach, które zapewniają budżetowi państwa znaczące wpływy a być może pomyśleć o zwolnieniu z podatku dochodowego emerytów i rencistów. Zdaniem Martiniego w tym przypadku jest to tylko kosztowne przelewanie pieniędzy z jednego ministerstwa do drugiego. Ekspert oczekiwałby również działań, które będą uszczelniały system podatkowy i zwiększały dochody budżetowe, ale nie będą przy okazji blokowały, czy ograniczały legalnie prowadzonych biznesów.

Uproszczenie podatków już w pierwszej połowie roku>>