Strona główna » Wiedza » Aktualności » Szybka nowelizacja pozwoli amortyzować dziedziczony majątek

Szybka nowelizacja pozwoli amortyzować dziedziczony majątek

15.11.17

Ministerstwo Finansów zapowiada wycofanie się z nowych przepisów uderzających w firmy rodzinne. Zmienione przpisy mają pozwolic kontynuować amortyzację także tym członkom rodziny, którzy otrzymują majątek w darowiźnie.

articleImage: Szybka nowelizacja pozwoli amortyzować dziedziczony majątek fot. Thinkstock

Jak przypomina Dziennik Gazeta Prawna, resorty finansów i rozwoju kilka dni temu w specjalnym komunikacie przyznały, że brak możliwości amortyzowania majątku dziedziczonego lub otrzymanego w darowiźnie byłby dużym ciosem dla rodzinnych biznesów.

Co innego zakłada uchwalona już nowelizacja ustaw o PIT, CIT i ryczałcie ewidencjonowanym. Znalazł się w niej przepis, który uniemożliwiłby od 2018 r. amortyzację majątku otrzymanego w spadku lub w darowiźnie.

Czytaj: Rząd: amortyzacja dziedziczonego majątku powinna odbywać się na obecnych zasadach>>

– Bliscy, którzy odziedziczą majątek lub przekazują go sobie w darowiźnie, będą mogli nadal korzystnie rozliczać koszty podatkowe – zapewniły oba resorty.

Dotychczasowe zasady amortyzacji przez spadkobierców mają zostać przywrócone ze skutkiem od 1 stycznia 2018 r. Ma to nastąpić wraz z uchwaleniem ustawy o zarządzie sukcesyjnym, nad którym pracuje resort rozwoju.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna / Autor: Łukasz Zalewski, Katarzyna Jędrzejewska

15.11.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE