Strona główna » Wiedza » Aktualności » Świadczenie mieszkaniowe dla żołnierzy zwolnione z PIT

Świadczenie mieszkaniowe dla żołnierzy zwolnione z PIT

07.02.13

Żołnierze zawodowi, którzy od dnia 1 stycznia 2012 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. otrzymali lub otrzymają świadczenie mieszkaniowe nie zapłacą od niego podatku dochodowego.

articleImage: Świadczenie mieszkaniowe dla żołnierzy zwolnione z PIT fot. Thinkstock

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych dochodów (przychodów) podatników podatku dochodowego od osób fizycznych.

Od dnia 1 lipca 2010 r. na podstawie art. 21 ust. 2 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 90, poz. 593 z późn. zm.) prawo do zakwaterowania żołnierza jest realizowane między innymi przez wypłatę świadczenia mieszkaniowego. Świadczenie takie jest wypłacane przez dyrektora oddziału regionalnego właściwego miejscowo dla garnizonu, w którym żołnierz pełni służbę wojskową. Świadczenie mieszkaniowe jest pokrywane z dotacji mieszkaniowej.

Projekt rozporządzenia przygotowany przez Ministra Finansów przewiduje zaniechanie poboru PIT od tych dochodów. Konieczność wydania tych przepisów wynika z tego, że mimo zapowiedzi przy wprowadzaniu instytucji świadczenia mieszkaniowego, nie zostało ono zwolnione od podatku w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 361 z późn. zm.).

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: rcl.gov.pl
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE