Strona główna » Wiedza » Aktualności » Senat w przyszłym tygodniu zajmie się budżetem na 2018 r.

Senat w przyszłym tygodniu zajmie się budżetem na 2018 r.

12.01.18

W przyszłą środę Senat rozpocznie trzydniowe posiedzenie, podczas którego zajmie się budżetem na 2018 rok - wynika z harmonogramu zamieszczonego na stronie Senatu.

articleImage: Senat w przyszłym tygodniu zajmie się budżetem na 2018 r. Fot. Flickr/Pawel Marchewka/Źródło - Pawel Marchewka's photostream/Lic. CC by

Sejm uchwalił w czwartek budżet na 2018 r. z deficytem nieprzekraczającym 41,5 mld zł. Z rozpatrzonych około 400 poprawek przegłosowano kilkadziesiąt przygotowanych przez PiS i jedną ponadpartyjną - podpisaną przez przedstawicieli wszystkich klubów.

Wcześniej marszałek Senatu Stanisław Karczewski napisał na Twitterze, że "spekulowanie o możliwych problemach z terminowym uchwalaniem budżetu i o ewentualnym rozwiązaniu parlamentu jest niepoważne".

Karczewski podkreślił, że "Senat na 100 proc. sprosta zadaniu". "Dobra zmiana jest odporna na tego typu insynuacje i nic nie zagrozi zmianom, na jakie Polska czekała od lat" - napisał marszałek Senatu.

Zgodnie z konstytucją, jeżeli w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy budżetowej, nie zostanie ona przedstawiona prezydentowi do podpisu, prezydent może w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu (art. 225). (PAP)

12.01.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE