Strona główna » Wiedza » Aktualności » Sejm we wtorek zajmie się budżetem na 2018 r.

Sejm we wtorek zajmie się budżetem na 2018 r.

09.10.17

Sejm, który we wtorek o godz. 14 rozpocznie czterodniowe posiedzenie, zajmie się rządowym projektem ustawy budżetowej na 2018 rok.

articleImage: Sejm we wtorek zajmie się budżetem na 2018 r. Fot. Flickr/Pawel Marchewka/Źródło - Pawel Marchewka's photostream/Lic. CC by

W rządowym projekcie ustawy budżetowej na 2018 r. zaplanowano, że dochody budżetu państwa wyniosą 355,7 mld zł, a wydatki – 397,2 mld zł. Tym samym dopuszczono deficyt, który ma nie przekroczyć 41,5 mld zł. Natomiast deficyt sektora finansów publicznych (liczony według metodologii UE) określono na poziomie 2,7 proc. PKB.

Założono, że PKB wzrośnie w ujęciu realnym o 3,8 proc., średnioroczna inflacja wyniesie 2,3 proc., roczny fundusz wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz emerytur i rent zwiększy się przeciętnie w ujęciu nominalnym o 6,3 proc. Rząd spodziewa się przy tym wzrostu konsumpcji w ujęciu nominalnym o 5,9 proc.

Premier Beata Szydło przekonywała - po przyjęcie przez rząd projektu - że jest to budżet prorozwojowy, a jednocześnie ambitny i uwzględniający programy prospołeczne, m.in. Rodzina 500 plus, Mieszkanie plus, darmowe leki dla seniorów, uwzględnia reformę edukacji, uwzględnia reformę służby zdrowia i reformę emerytalną. (ks/pap)

09.10.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE