Strona główna » Wiedza » Aktualności » Rekrutacja do zawodu biegłego rewidenta rozpoczęta

Rekrutacja do zawodu biegłego rewidenta rozpoczęta

24.07.17

Rozpoczęła się rekrutacja kandydatów na biegłych rewidentów. Ostateczny termin składania zgłoszeń upływa 25 sierpnia 2017 r. Kandydaci muszą posiadać wiedzę od podstaw teorii rachunkowości przez prawo podatkowe po analizę sprawozdań finansowych.

articleImage: Rekrutacja do zawodu biegłego rewidenta rozpoczęta fot. Thinkstock

Wraz ze zgłoszeniem, jakie kandydat na biegłego rewidenta musi złożyć, należy wypełnić elektroniczne zgłoszenie dostępne na stronie Polskiej Izby Biegłych Rewidentów oraz uiścić opłatę wstępną w wysokości 800 zł. Tych, którzy zostaną dopuszczeni do postępowania kwalifikacyjnego, czeka dziesięć pisemnych egzaminów oraz praktyka i aplikacja.

Po egzaminie dyplomowym uzyskają oni najbardziej prestiżowy tytuł zawodowy, jaki może uzyskać specjalista z sektora księgowo-finansowego w Polsce. To spośród biegłych rewidentów rekrutowani są menedżerowie finansowi średniego i wyższego szczebla. Biegły rewident to nie tylko księgowy czy audytor, ale też w coraz większym stopniu doradca, który może wspierać firmę w dostępie do kapitału, doradztwie podatkowym, przygotowaniu sprawozdania czy przeglądzie rachunkowości.

Marta Dębska 24.07.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: KIBR
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE