Strona główna » Wiedza » Aktualności » Przegląd Podatkowy udostępnia darmowe artykuły

Przegląd Podatkowy udostępnia darmowe artykuły

14.03.17

W 2016 r. przypadała rocznica 25 lat obecności na rynku Przeglądu Podatkowego. W kwietniu ukazał się 300. numer tego miesięcznika, który jest rozpoznawany na rynku jako najbardziej znany periodyk poświęcony tematyce podatkowej, zaspokajający potrzeby i wymogi zawodowe doświadczonych specjalistów.

articleImage: Przegląd Podatkowy udostępnia darmowe artykuły Okładka czasopisma wydawanego przez Wolters Kluwer Polska

Z okazji tego jubileuszu na stronie Przeglądu Podatkowego są dostępne wybrane przez redakcję pojedyncze artykuły z bieżących numerów, do pobrania. W marcu tego roku udostępniona została publikacja Krzysztofa Radzikowskiego"Nowelizacja kodeksu karnego i kodeksu karnego skarbowego w zakresie tzw. przestępstw fakturowych" omawiająca najważniejsze zmiany w świetle dotychczasowego stanu prawnego oraz ukształtowanych na jego podstawie orzecznictwa i postulatów doktryny. Autor zwraca przy tym uwagę na zagrożenia, jakie zaostrzone przepisy niosą dla osób jedynie "wkręconych" w karuzele podatkowe przez nieuczciwych kontrahentów lub pomyłkowo wystawiających nierzetelne dokumenty, bądź posługujących się nimi. Mechanizm VAT sprawia bowiem, że odpowiedzialność karna lub karna skarbowa grozi nie tylko oszustom, ale każdemu podatnikowi, który może ponieść konsekwencje działań innych uczestników obrotu, nawet jeżeli sam pozostaje uczciwy.

Zobacz artykuł: "Nowelizacja kodeksu karnego i kodeksu karnego skarbowego w zakresie tzw. przestępstw fakturowych" >>

Publikowane w Przeglądzie Podatkowym  artykuły cechuje dogłębna analiza omawianych zagadnień, gdyż ich autorami są znani i cenieni eksperci w swoich dziedzinach - wykładowcy katedr prawa podatkowego i prawa finansowego wyższych uczelni, doradcy podatkowi, prawnicy specjalizujący się w prawie podatkowym, sędziowie sądów administracyjnych oraz pracownicy organów podatkowych.

Artykuły do pobrania – co miesiąc inny, zamieszczany ok. 15 dnia każdego miesiąca – znajdują się na stronie http://www.czasopisma.wolterskluwer.pl/oferta/przeglad-podatkowy w zakładce Artykuł z bieżącego numeru do pobrania

Przeczytaj: "Nowelizacja kodeksu karnego i kodeksu karnego skarbowego w zakresie tzw. przestępstw fakturowych"

Jolanta Mazur 14.03.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Przegląd Podatkowy
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE