Strona główna » Wiedza » Aktualności » Prokuratura przyspiesza śledztwo ws wyłudzeń VAT

Prokuratura przyspiesza śledztwo ws wyłudzeń VAT

14.09.17

Specjalny zespół prokuratorów pokieruje śledztwem, które ma ustalić, czy urzędnicy rządu PO-PSL nie zaniedbali walki z wyłudzeniami VAT. I już nie tylko w handlu elektroniką, ale także innych nadużyć.

articleImage: Prokuratura przyspiesza śledztwo ws wyłudzeń VAT pg.gov.pl

Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna, sprawa prowadzona przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku nabiera rozmachu. Śledztwo zostało właśnie rozszerzone. Oprócz problemów we wprowadzaniu odwróconego VAT na elektronikę w 2015 r. śledczy będą sprawdzać, jak rząd PO-PSL przeciwdziałał wyłudzeniom podatku we wszystkich branżach.

– Przedmiot postępowania został wzbogacony o nowy zakres, większy niż ustalony pierwotną decyzją o przekazaniu sprawy do prowadzenia w tutejszej prokuraturze. Obejmuje wszystkie działania i zaniechania funkcjonariuszy publicznych podejmowane w związku z tworzeniem i zmianami regulacji prawnych, które miały przeciwdziałać wyłudzeniom podatku VAT – mówi DGP Paweł Sawoń, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

Śledztwo jednocześnie przyspiesza, bo pokieruje nim specjalny zespół prokuratorów. Tak wynika z nieoficjalnych informacji. Nie jest jeszcze przesądzone, czy do sprawy zostaną oddelegowani dodatkowi śledczy białostoccy, czy raczej wesprą ich koledzy z innych prokuratur w kraju, być może nawet z Prokuratury Krajowej. PK od początku, czyli od października ub.r., gdy postępowanie ruszyło, nadzoruje sprawę ze względu na jego szczególną wagę i zawiły charakter. Prowadzenie śledztwa – to już informacja oficjalna – zostało powierzone warszawskiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna / Autorzy: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE