Loteria Paragonowa ma zachęcać do brania paragonów w sklepach i punktach usługowych, które są dowodem na to, że usługa jest świadczona legalnie, a VAT od niej zostanie odprowadzony. Skorzystać ma na tym budżet państwa. Jak twierdzi wiceminister finansów Izabela Leszczyna, loteria jest też formą podziękowania Polakom za ich codzienny pozytywny wkład oraz promocja idei uczciwej konkurencji.

Loteria przewidziana jest na 12 miesięcy. Każdy, kto skończył 18 lat, będzie mógł wziąć w niej udział, rejestrując na specjalnej stronie internetowej paragon fiskalny wystawiony na kwotę co najmniej 10 zł. Losowanie nagród planowane jest raz w miesiącu. Co miesiąc do wygrania będzie nagroda główna – samochód osobowy Opel Astra oraz notebooki i tablety. Przewidziano też tablety dla przedsiębiorców, którzy wystawili zwycięski paragon premiowany nagrodą główną. Dodatkowo raz na kwartał odbędzie się losowanie spośród paragonów pochodzących z premiowanej branży. Nagrodami specjalnymi w tych losowaniach będą Ople Insignia.

Jak wynika z komunikatu resortu finansów, po podpisaniu umowy konsorcjum ma trzy pełne kalendarzowe miesiące na przygotowanie i uruchomienie Loterii Paragonowej. Wykonawca loterii będzie odpowiedzialny za jej zorganizowanie i prowadzenie, w tym m.in. zakup nagród, zaprojektowanie i utrzymanie strony internetowej loterii, zorganizowanie profesjonalnej linii telefonicznej help-desk oraz przeprowadzenie kampanii promocyjnej loterii. Wynagrodzenie wykonawcy opiewa na kwotę 7 397 632,22 zł brutto.

Informacja pochodzi z programu Vademecum Głównego Księgowego