Od kwietnia będzie obowiązywał formularz VAT-26

Od 1 kwietnia wejdzie w życie nowe rozporządzenie ministra finansów, które określa wzór informacji o pojazdach samochodowych wykorzystywanych wyłącznie do działalności gospodarczej (VAT-26). Resort finansów przedstawił właśnie stosowny projekt rozporządzenia wprowadzającego ten wzór.

articleImage: Od kwietnia będzie obowiązywał formularz VAT-26 fot. Thinkstock

Projektowane przepisy są związane ze zmianami wprowadzonymi ustawą z dnia 7 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, w zakresie zasad "pełnego" odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi wykorzystywanymi przez podatnika wyłącznie do działalności gospodarczej.

Dokonanie pełnego odliczenia VAT od pojazdów przeznaczonych wyłącznie do działalności gospodarczej uwarunkowane będzie co do zasady złożeniem informacji o tych pojazdach oraz prowadzeniem ewidencji przebiegu pojazdu.

Wzór informacji VAT-26 zawiera informacje umożliwiające identyfikację tych pojazdów u podatnika, tj.: markę, model, kolor, numer rejestracyjny, rok produkcji, datę nabycia. Ponadto zawarta jest informacja o dacie poniesienia pierwszego wydatku związanego z tymi pojazdami oraz dacie zmiany wykorzystywania pojazdu samochodowego.

Wejście w życie projektowanego wzoru zostało określone zgodnie z terminem wejścia w życie nowelizacji ustawy o VAT tj. 1 kwietnia 2014 roku.

Czytaj także:

VAT: Senat bez poprawek, więc auta z kratką do końca marca>>>

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: rcl.gov.pl
Skomentowano 0 razy
Podatki Ebook


PIT za 2014 r.
Łatwiej już nie można! Rozlicz swój PIT
w 5 minut!
 
Bezpłatny program PIT za 2014 - POBIERZ > >

Inne artykuły o zbliżonej tematyce

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

Aktualności - Podatki

Tego samego autora

Polecane lektury

PIT 2014