Strona główna » Wiedza » Aktualności » Należyta staranność nabywców towarów nie taka oczywista

Należyta staranność nabywców towarów nie taka oczywista

16.04.18

Nieświadomy udział nabywców towarów w oszustwach karuzelowych może skutkować utratą przez nich możliwości odliczenia VAT naliczonego.

articleImage: Należyta staranność nabywców towarów nie taka oczywista fot. Thinkstock

Kwestią budzącą wątpliwości jest to, w jakich okolicznościach nabywcy towarów powinni podejrzewać, że są wykorzystywani do udziału w przestępczym procederze, oraz to, jakie działania powinni podjąć w celu weryfikacji swoich kontrahentów.


Przydatny w praktyce pełnomocników podatników będzie opublikowany w kwietniowym numerze Przeglądu Podatkowego artykuł pt. Należyta staranność nabywców towarów w transakcjach krajowych jako przesłanka zachowania prawa do odliczenia VAT naliczonego w świetle orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego, który prezentuje orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego w kwestii należytej staranności podatników VAT w zakresie prawa do odliczenia.

Celem artykułu jest ustalenie, w świetle aktualnego orzecznictwa NSA, jakie działania mogą podjąć podatnicy w celu zachowania należytej staranności w realizowanych transakcjach krajowych, a także jakie zachowania podatników mogą skutecznie podważyć twierdzenia o działaniu z zachowaniem należytej staranności.


Przegląd Podatkowy Więcej w kwietniowym numerze Przeglądu Podatkowego >>
 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE