Strona główna » Wiedza » Aktualności » MF zapowiada specjalne dyżury JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

MF zapowiada specjalne dyżury JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

13.02.18

Od 14 do 23 lutego wyznaczeni pracownicy urzędów skarbowych będą wyjaśniać, jak tworzyć JPK_VAT i korzystać z aplikacji e-mikrofirma. Dodatkowo w soboty 17 i 24 lutego urzędy uruchomią dyżury dla mikroprzedsiębiorców.

articleImage: MF zapowiada specjalne dyżury JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców Własne

Mikroprzedsiębiorcy pierwszy jednolity plik kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) muszą złożyć do 26 lutego br. Ministerstwo Finansów zapowiedziało dzisiaj, że od środy 14 lutego do piątku 23 lutego urzędy skarbowe uruchomią specjalne dyżury ekspertów, którzy wyjaśnią podatnikom, jak korzystać z aplikacji e-mikrofirma i odpowiedzą na pytania dotyczące tworzenia oraz przesyłania JPK_VAT. Podpowiedzą również, jak założyć Profil Zaufany (eGO) czyli bezpieczne i bezpłatne narzędzie, które umożliwia elektroniczny kontakt z administracją publiczną i  załatwienie wielu spraw on-line, w tym autoryzację plików JPK_VAT. Szczegółowe informacje o dyżurach zostaną opublikowane na stronach urzędów skarbowych.
 
Ministerstwo Finansów zapowiedziało również dodatkowe dyżury dla mikroprzedsiębiorców. Zostaną zorganizowane w soboty 17 i 24 lutego, w godzinach od 9 do 13. Wsparcia podatnikom w zakresie JPK_VAT udzielą również konsultanci Krajowej Informacji Skarbowej (KIS). Infolinia KIS dla mikroprzedsiębiorców będzie czynna w obie soboty (17 i 24 lutego), również w godzinach od 9 do 13.
 
Warto jednak pamiętać, że podczas sobotnich dyżurów pracownicy urzędów skarbowych będą obsługiwać wyłącznie podatników zainteresowanych JPK_VAT. W dyżurach dla mikroprzedsiębiorców nie biorą udziału wyspecjalizowane urzędy skarbowe (czyli takie, które obsługują głównie największe podmioty gospodarcze).

JPK bez podpisu kwalifikowanego >>

Jednolity Plik Kontrolny Jacek Drzazga Jednolity Plik Kontrolny >>
Publikacja przedstawia praktyczne wskazówki odnoszące się do przygotowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów, zarówno od strony prawnopodatkowej jak i technicznej. >>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE