Strona główna » Wiedza » Aktualności » 8 mln zł w przyszłorocznym budżecie obywatelskim Szczecina

8 mln zł w przyszłorocznym budżecie obywatelskim Szczecina

19.05.17

8 mln zł będą mieli do rozdysponowania w przyszłorocznym budżecie obywatelskim mieszkańcy Szczecina. Pieniądze zostaną podzielone na jedno zadanie ogólnomiejskie i osiem zadań dzielnicowych. Głosowanie odbędzie się w październiku; wyniki będą znane w listopadzie.

articleImage: 8 mln zł w przyszłorocznym budżecie obywatelskim Szczecina fot. Thinkstock

Jak poinformował w czwartek prezydent Szczecina Piotr Krzystek, od 7 czerwca br. mieszkańcy miasta będą mogli zgłaszać swoje propozycje zadań. Nabór wniosków zakończy się 5 lipca br. Każdy z mieszkańców może zgłosić nieograniczoną liczbę propozycji.

Projekty podzielono na trzy kategorie: jeden ogólnomiejski, cztery dzielnicowe duże i cztery dzielnicowe małe.

Mieszkańcy Szczecina wybiorą w październiku przedsięwzięcia, na których realizację miasto przeznaczy w przyszłym roku łącznie 8 mln zł - to o 1 mln więcej niż w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.

Prezydent Krzystek zapowiedział, że wkrótce zostanie uruchomiony nowy serwis internetowy Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. "Na stronie www.sbo.szczecin.eu każdy będzie mógł złożyć wniosek, głosować i czerpać wiedzę na temat kolejnych etapów budżetu obywatelskiego" - wyjaśnił.

Szczeciński magistrat zapowiedział, że głosowanie w październiku będzie się odbywać wyłącznie drogą elektroniczną. Zdaniem zastępcy prezydenta miasta Daniela Wacinkiewicza, "nowe narzędzie internetowe sprawi, że tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego przebiegnie sprawniej". Urząd planuje powstanie w całym mieście specjalnych punktów do głosowania; po ulicach Szczecina będzie jeździć "budżetobus", w którym również będzie można oddać głos na wybrane projekty.

Magistrat poinformował, że w czasie wakacji lub we wrześniu projekty zostaną zaprezentowane w poszczególnych dzielnicach.

Tegoroczny budżet obywatelski jest piątą odsłoną przedsięwzięcia w Szczecinie i odbywa się pod hasłem "Miliony na pomysły".

Budowa ośrodka rehabilitacyjnego dla zwierząt oraz kompleks rekreacyjny to zwycięskie projekty w czwartej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wówczas to mieszkańcy mieli do zagospodarowania 7 mln zł. W trzeciej edycji pula wynosiła 6 mln zł, z których sfinansowano m.in. rozbudowę Szczecińskiego Roweru Miejskiego. W poprzedniej mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. Budżet obywatelski wynosił wtedy 5 mln zł. W 2013 r. szczecinianie wybrali do realizacji Szczeciński Rower Miejski oraz rewitalizację Stawu Brodowskiego i jego okolicy. (PAP)

mzb/ karo/

19.05.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

 • Pełnoletniość niepełnosprawnego dziecka nie pozbawia preferencji podatkowych

  Obrazek do artykułu: Pełnoletniość niepełnosprawnego dziecka nie pozbawia preferencji podatkowych

  Z preferencyjnego opodatkowania może skorzystać osoba samotnie wychowująca dziecko, bez względu na jego wiek, jeżeli zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymało ono zasiłek pielęgnacyjny lub rentę socjalną. Tak wskazał Dyrektor Krajowej Informacji... Więcej

 • Sprawdź się i zostań podatkowym liderem

  Obrazek do artykułu: Sprawdź się i zostań podatkowym liderem

  Ministerstwo Rozwoju i Finansów zorganizowało konkurs dla studentów i absolwentów kierunków prawniczych lub ekonomicznych. Uczestnicy konkursu „Podatkowi liderzy" mają za zadanie przedstawić swoje pomysły na zmiany w polskim systemie podatkowym. Na... Więcej

 • Firmy będą przekazywać fiskusowi dobowe wyciągi z rachunków bankowych

  Obrazek do artykułu: Firmy będą przekazywać fiskusowi dobowe wyciągi z rachunków bankowych

  Wprowadzenie obowiązku przekazywania przez podatników dobowych wyciągów z rachunków bankowych Szefowi KAS. przewiduje opublikowany projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej. Propozycja ta oparta jest na koncepcji JPK_WB na żądanie. Nowe regulacje... Więcej

 • Jak być dobrym szefem

  Obrazek do artykułu: Jak być dobrym szefem

  Sam fakt pełnienia funkcji przełożonego nie wystarcza by być prawdziwym liderem. Potrzebna jest kombinacja wielu różnych umiejętności i cech charakteru by stać się szefem, który jest nie tylko skuteczny, ale także ceniony przez pracowników. Oto... Więcej

 • Oferta biura musi być elastyczna!

  Obrazek do artykułu: Oferta biura musi być elastyczna!

  Minęły czasy, kiedy wszystkie kancelarie podatkowe i biura rachunkowe miały identyczną, niezmieniającą się od wielu lat ofertę. Silna konkurencja i nowe potrzeby klientów wymuszają stałe dostosowywanie się do zmieniających się warunków prowadzenia... Więcej

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE